Stav titulkov

Epizóda: NCIS 16×09
Preklad:               100%
Korekcia:              100%

Hotovo-fórum!

 

 

Epizóda: NCIS LA 07×01
CZ Preklad: ncis.cz
Link na stiahnutie

Epizóda: NCIS NO 02×01
CZ Preklad: ncis.cz
Link na stiahnutie

HláškyPočítadlo
TOPlist

Dwayne Cassius Pride

 
Meno postavy:
Dwayne Cassius Pride

Pozícia v NCIS:
Zvláštny agent

Meno herca:
Scott Stewart Bakula

Miesto narodenia:
St. Louis, Missouri, USA

Dátum narodenia:
9. októbra (října) 1954

Vek :


Znamenie:
Váhy

Seriálová kariéra

Zvláštny agent NCIS D. Pride, 50-nik. Alfa samec. Charizmatický muž, plný života. Človek, ktorý si vychutnáva každý okamih, ale v prípade potreby (hlavne veľkej) dokáže byť pevný ako skala, silný a hlavne rýchly. Je tvrdohlavý, priamy, zvierací, odhodlaný, nie naivný a neuveriteľne šikovný. Jednoducho reinkarnovaný MacGyverov starý otec. Bude hlavnou figúrkou seriálu. Pôvod….vzhľadom k tomu, že bude druhý po bohovi, predpokladám, že to bude Vorlon.


Scott Stewart Bakula sa narodil 9.10. 1954 v St. Louis v Missouri, USA. Pocháza z hudobnej rodiny. Má dvoch mladších súrodencov, brata a sestru. Bakula je známy hlavne jako televízny herec, ale svou hereckú kariéru začal účinkovaním na Brodwayi. Po niekoľkých malých rolách v TV seriáloch, vytvoril rolu dr. Sama Becketta v úspěšném sci-fi seriáli Quantum Leap. Za túto rolu získal v roku 1992 Zlatý Glóbus a niekoľko nominácií na Emmy. Dokonca režíroval aj niekoľko dielov tohoto seriálu. V roku 1988 získal štyri nominácie na cenu Tony v muzikáli Romance-Romance.

Je jediným hercom, ktorý obsadil dve priečky v rebríčku časopisu TV Guide, “25 Legends of Sci-Fi”. Jednu za stvárnenie postavy Sama Becketta z Quantum Leap (1989). Druhú za stvárnenie postavy kapitána Jonathana Archera, zo série Star Trek Enterprise (2001).
Niektorí skalní fanúšikovia Star Treku, mu za jeho stvárnenie Archera, doteraz nevedia prisť na meno a považujú to za najhorší herecký výkon.

V roku 1981 se oženil s Kristou Neumann. Majú spolu dve deti. Chelsy (1984) a adoptovaného Codyho (1991). V roku 1995 sa rozviedli. Dcéra Chelsy si s otcom, spoločne zahrala v jednom z dielov spomínaného seriálu Quantum Leap. Scott teraz žije s herečkou Chelsou Field (vo filme Posledný skaut, hrala nevernú manželku B. Willisa). Majú spolu dve deti. Zoznámili sa v roku 1994 pri natáčaní filmu “A Passion to Kill”. V rovnakom roku sa objavil po boku Bruce Willisa v thrilleri Farba noci. V nasledujúcom roku hral hlavnú postavu v hororovom thrilleri “Pán kúziel”. Ďalší rok účinkoval v krátkomm televíznom seriáli “Mr. & Mrs. Smith”, který bol zrušený už po jednej sezóne a Bakula sa vrátil k hraniu v televíznych filmoch.

Svoje hudobné nadanie Scott využil v animovanom muzikáli “Cats Don’t Dance”, keď nahovoril hlavnú postavičku, kocúra Dannyho. V oscarovom filme “Americká krása” predstavoval homosexuálneho suseda hlavnej postavy, kterú skvele zahral Kevin Spacey. V roku 2001 sa stal kapitánom Johathanem Archerom v piatej sérii Star Trek – Enterprise. V poslednej dobe se objavil v niekoľkých dieloch seriálu “The New Adventures of Old Christine” a v roku 2007 natočil film “Blue Smoke”.

V roku 1995 se objavil na obálke časopisu Playgirl, kde predviedol svou vypracovanú postavu.
Keď sa dostala na pretras jeho chlpatá hruď, ktorú vystavil na obdiv na vnútroných stránkach toho istého vydania, okomentoval to tým, že vďaka tomu, by pri filmovaní nemal problém ani s odvážnejšími scénkami.

Priezvisko Bakula je veľmi časté v Dalmácii a Hercegovine. Keď sa objavil v Star Treku, miestne noviny robili rozhovory s ľuďmi s priezviskom Bakula a snažili sa zistiť, či jeho rodina nepochádza odtiaľ. Hmmm, veď priezvisko Bakuľa sa vyskytuje aj na Slovensku….Určite má Slovenské korene. Je zhruba polovičný nemec, ale má aj časť českej rodinnej línie. Jeho pra-pra-pra starí rodičia, boli Václav a Jozefína Metick, boli to českí prisťahovalci. Prdlajz, určite to boli moraváci! V krvi má ale aj gény z Rakúska, Anglicka a aj Škótska. Celkom zaujímavý európsky oriešok…

Ďakujem.

3411 celkovo, 1 dnes

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

NCIS v TV
N/A


N/A

 

NCIS: LA v TV
N/A


N/A

 

NCIS: NO v TV
N/A


Spriatelené weby
baner www.edna.cz/ncis/
------------------------
baner www.ncis.cz
------------------------
baner www.ncis-cz.cz
------------------------
WY.sk